"Cytrynki" z Przedszkola Miejskiego Nr 2 na lekcji bibliotecznej

MarcinB24 maja 2023 r.

We wtorek, tj. 23 maja 2023 r. gościliśmy grupę 4-latków - "Cytrynek" z Przedszkola Miejskiego Nr 2 "Słoneczne" w Białogardzie.
Dla większości z naszych małych gości była to pierwsza wizyta w bibliotece.
Dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem i przeznaczeniem poszczególnych działów naszej placówki oraz poznały kompetencje i tajniki pracy bibliotekarza.
Różnorodna i bogata zawartość księgozbioru znajdującego się się w wypożyczalni i czytelni dla najmłodszych zrobiła na nich ogromne wrażenie.
Przeglądanie i oglądanie pozycji z niniejszego zbioru zasobów w postaci bajek i różnokolorowych książeczek stanowiło dla nich dużą atrakcję oraz całkowicie pochłonęło ich uwagę.
Znaleźliśmy również miejsce na relaksujące gry i zabawy.
Mamy nadzieję, że czas spędzony wspólnie z nami przyczyni się do rozwoju ich przyszłych zainteresowań i pasji czytelniczej, a także wzbogaci fantazję i rozwój intelektualny naszych "milusińskich".