Dobre i rozwojowe wiadomości

MarcinB21 lutego 2024 r.

Z wielką radością i niepohamowanym entuzjazmem pragniemy poinformować wszystkich naszych czytelników i sympatyków placówki, że Białogardzka Biblioteka Publiczna im. Karola Estreichera uzyskała DOTACJĘ z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet 2, Kierunek Interwencji 2.1. "Infrastruktura Bibliotek 2021 - 2025" na modernizację budynku głównego przy ul. Kościelnej 1.
Kwota dofinansowania to 2 miliony i 40 tysięcy złotych. Modernizacja przewiduje prace renowacyjno - adaptacyjne siedziby biblioteki, zakup wyposażenia oraz przebudowę placu wokół.
Mamy nadzieję, że niniejsze wsparcie przyczyni się poprzez zwiększenie standardów i stworzenie odpowiednich warunków lokalowo - technicznych, do rozwijania kompetencji społecznych, kulturowych i czytelniczych mieszkańców Białogardu oraz podniesienia poziomu atrakcyjności świadczonych usług bibliotecznych.
Planowane zakończenie zadania przewiduje się do 31 grudnia 2025 roku.

belka właściwa Instytutu Książki