Dzień otwarty Filii Nr 2 przy ul. Malinowskiego - relacja

MarcinB07 września 2023 r.

Przetarliśmy nowy szlak na kulturalnej mapie Białogardu organizując w sobotę - 2 września 2023 r. dzień otwarty w świeżo zmodernizowanej Filii Nr 2 Białogardzkiej Biblioteki Publicznej im. Karola Estreichera przy ulicy Malinowskiego.
Przygotowaliśmy dla wszystkich wiele różnorodnych atrakcji, wierząc w niezwykłą moc i sprawczość nowego miejsca.
Począwszy od zajęć kreatywnych dla dzieci pełnych dynamiki, przez turniej scrabble stanowiący prawdziwą "burzę mózgów", po zajęcia z decoupage - bardzo wytwornych artystycznie.
Wszystkie te powyższe przedsięwzięcia były impulsem do intensywnego doświadczania i przeżywania.
Przestrzeń kreacji nabrała wigoru, werwy, żywotności i pozytywnej energii, co było dostrzegalne na twarzach odbiorców: tych młodszych, jak i starszych, pełnych entuzjazmu i ciekawości.
Filia tętniła życiem i stała się tego dnia miejscem wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju.
Uchwycone emocje, frazy i odniesienia, pełne harmonii, empatii i humanizmu, jakże dalekie od schematów i szablonowości, stały się esencją tego dnia.
Poświęcenie i zaangażowanie wyjątkowych ludzi przyczyniło się do intelektualnego pobudzenia i wytyczało nowe ścieżki poznawcze.
Życzylibyśmy sobie, by te nowe miejsce tworzyło silne i trwałe więzi i by w nim zrodziła się idealna, lokalna wspólnota, przesiąknięta ideami synergii, myśli i konstruktywnego działania na polu kultury słowa, oraz literackich i artystycznych koncepcji.