Ela Downarowicz - Relacja ze spotkania autorskiego

MarcinB04 marca 2024 r.

Dnia 1 marca 2024 r., w piątkowe popołudnie w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z kobietą wielu talentów - felietonistką, scenarzystką, reżyserką musicali, a w szczególności pisarką - Elżbietą Downarowicz.
Autorka do tej pory napisała pięć powieści obyczajowych, które zyskały duży rozgłos na rynku wydawniczym i spotkały się z uznaniem wśród czytelniczek.
Głównymi bohaterkami jej książek są kobiety i ich siła w obliczu wyzwań i wymagań, jakie stawia im życie. To przez ich pryzmat pisarka przygląda się światu głębiej, dostrzegając całą gamę barw i odcieni, próbując zrozumieć istotę natury ludzkiej i jej zachowań. Jest przy tym czujnym i uważnym obserwatorem o błyskotliwym intelekcie, bogatej wyobraźni i głębokiej empatii.
Spotkanie przebiegało w przyjaznej, miłej i kameralnej atmosferze. W dyskusji poruszono wiele wątków i aspektów, począwszy od źródeł inspiracji i pomysłów do kreowania fabuły, charakterystyki osobowościowej bohaterek, poprzez omówienie rynku wydawniczego, projektów i wizji autorskiej, aż po filozofię sztuki literackiej i koncepcję życia kulturalnego oraz pozostałe pasje i zainteresowania autorki.
Dziękujemy serdecznie pisarce za przybliżenie nam swojego świata - tak wielowymiarowego i złożonego poznawczo, który niewątpliwie wzbogacił nam - czytelnikom codzienną prozę życia.