Ferie z biblioteką już za nami!

MarcinB13 lutego 2024 r.

W dniach od 15 do 19 stycznia 2024 r., tym razem nie w budynku głównym naszej placówki, lecz w zmodernizowanej Filii Nr 2 przy ul. Malinowskiego, odbywały się ferie z Biblioteką dla naszych najmłodszych czytelników.
Wierząc w niezwykłą magię i sprawczość nowego miejsca, tak wspaniale przystosowanego do wszelakich zajęć nie tylko rekreacyjno - fizycznych, ale także poszerzających wiedzę i intelekt poprzez zabawę, przygotowaliśmy moc atrakcji i wrażeń. O wszystko zadbała nasza serdeczna koleżanka - Aneta Ślepaczuk.
Zaczęliśmy poniedziałkiem pełnym emocji i zdrowej rywalizacji - od gier planszowych i zabaw sportowych, dzięki którym dzieci miały okazję rozwinąć swoje umiejętności strategiczne i ruchowe.
Następnego dnia odbyło się spotkanie z panią Policjantką o charakterze informacyjno - profilaktycznym, którego celem było przekazanie naszym młodym uczestnikom kompendium wiedzy, by ferie spędzić bezpiecznie, przyjaźnie, nie narażając się na ewentualne zagrożenia.
Kolejne dni upłynęły na kreatywnych zajęciach, dzięki którym dzieci poszerzały horyzont swojej wyobraźni, fantazji i umysłowych zdolności.
Były to zimowe poczytajki w formie opowieści, prace plastyczne, doświadczenia empiryczne ze sztucznym śniegiem, cyfrowy escape room na komputerach w formie różnorodnych zagadek i łamigłówek.
Nie zabrakło również mini - seansów filmowych, które były doskonałą okazją do relaksu i nauki.
Ten cały tydzień, pełen wspaniałych przygód zakończyliśmy słodkim akcentem, chwilą przyjemności - a mianowicie smakowitą czekoladą.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę!