Odeszła Nasza Droga Koleżanka

Administrator10 października 2023 r.

Dziś (09.10.2023 r.) odeszła Nasza Droga Koleżanka, Barbara Suwała. Pani Barbara Suwała zatrudniona była w Białogardzkiej Bibliotece Publicznej przez 25 lat, od 1991 roku i pełniła funkcję starszego specjalisty do spraw kultury .Wcześniej od 1978 roku zatrudniona była w Ośrodku Kultury na stanowisku instruktora. Poświęcała się swej pracy z oddaniem i pasją. Pani Barbara koordynowała działalność kulturalną na terenie miasta, organizowała imprezy kulturalno-oświatowe, współpracowała ze szkołami, a także ze środowiskami twórczymi. Z oddaniem organizowała wystawy, które zawsze cieszyły się dużym uznaniem. Upowszechniała kulturę pracując w Galerii w Bramie Połczyńskiej, a później w Izbie Tradycji Regionalnej. Prowadziła dziesiątki lekcji muzealnych.

W październiku 2016 roku Pani Barbara przeszła na zasłużoną emeryturę. Pani Basia była również prezesem Białogardzkich Amazonek 🤍 W listopadzie 2013 otrzymała Rubinowy Łuk Amazonki, który jest odznaczeniem Federacji Stowarzyszeń Amazonki i przyznawany jest: – Wybitnym Liderkom za co najmniej 10-letnią owocną działalność organizacyjną na rzecz swojego Klubu i miejscowego środowiska kobiet dotkniętych rakiem piersi.

🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍

Żegnamy Cię, Droga Basiu, z niewypowiedzianym żalem i smutkiem. Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci, Dyrekcja i Pracownicy Białogardzkiej Biblioteki Publicznej im. Karola Estreichera. Jednocześnie informujemy, że pożegnalna msza św. odbędzie się w czwartek 12.10.2023 r. o godz. 12:00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Wyszyńskiego 5, natomiast ceremonia pogrzebu nastąpi na cmentarzu w Pękaninie. Najbliższej Rodzinie i Przyjaciołom składamy najszczersze wyrazy współczucia.