"Pierwszaki" ze Szkoły Podstawowej Nr 3 z wizytą

MarcinB01 czerwca 2023 r.

We wtorek, tj. 30 maja 2023 r. gościliśmy grupę pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Białogardzie.
Dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem i przeznaczeniem poszczególnych działów naszej placówki, a także z bogatą zawartością księgozbioru znajdującego się w wypożyczalni i czytelni dla najmłodszych.
W trakcie spotkania zaznajomiliśmy uczniów z regulaminem oraz z panującymi zasadami, które obowiązują wszystkich czytelników naszej biblioteki.
Następnie dzieci obejrzały krótki filmik pt. "Niecierpliwa książka", z którego dowiedziały się krok po kroku, jaką drogę musi przejść pozycja literaturowa w swojej strukturze i formie, zanim trafi do odbiorcy.
Z dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem wysłuchały ulubionej bajki, przedstawionej w formie teatrzyku kamishibai.
Na zakończenie, przekazując całą swoją pasję, zachęcaliśmy naszych potencjalnych, przyszłych adeptów czytelnictwa do jak najczęstszych odwiedzin biblioteki.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!