"Pierwszaki" ze Szkoły Podstawowej Nr 4 na lekcji bibliotecznej

MarcinB23 czerwca 2023 r.

W czwartek, tj. 22 czerwca 2023 r. gościliśmy grupę pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Białogardzie.
Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały okazję zapoznać się ze wszystkimi działami naszej placówki, zaznajomić się z ich funkcjonowaniem i przeznaczeniem.
Z dużym zainteresowaniem i ciekawością zgłębiły zawartość bogatego i różnorodnego księgozbioru, znajdującego się w wypożyczalni i czytelni dla najmłodszych.
W trakcie spotkania omówiliśmy i przybliżyliśmy uczniom panujące zasady i reguły, dotyczące korzystania z biblioteki.
Następnie z wielkim entuzjazmem dzieci wzięły udział w zabawie polegającej na "śledzeniu" książek i odgadywaniu różnych zagadek literaturowych.
Z uwagą i skupieniem wysłuchały bajki pt. "Szukając Marudka", przedstawionej w formie teatrzyku kamishibai, która była wstępem do dyskusji na temat okazywania uczuć i troski naszym czworonożnym pupilom.
Na koniec nasi goście wykorzystując nieograniczoną wyobraźnię i pomysłowość, wykonali barwne laurki dla swoich tatusiów.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!