Specjalne spotkanie DKK z grą "LITERACKIE SKOJARZENIA" w ramach "Tygodnia Bibliotek"

MarcinB07 maja 2024 r.

Już 9 maja 2024 r. o godz. 17:00 spotkamy się po raz kolejny w czytelni dla dorosłych, w budynku głównym naszej biblioteki, w ramach specjalnego mityngu Dyskusyjnego Klubu Książki z grą "LITERACKIE SKOJARZENIA" w ramach "Tygodnia Bibliotek".
Celem gry jest zdobycie przez jej uczestnika największej ilości punktów poprzez właściwe przyporządkowanie do 24 numerowanych pól z imionami i nazwiskami literatów, odpowiednich ich fotografii oraz tytułów ich dzieł w czasie 20 minut.
Za każde prawidłowe przyporządkowanie zdjęcia gracz otrzyma 1 pkt, zaś za książkę 2 pkt.
Będzie można wylosować 4 pola premiowane rzutem kostkami, na których podwajane będą punkty, bądź wymienić (jeśli uczestnik dobrze nie kojarzy literata) pola na nowe zamienne - tzw. Jokery.
Będzie też losowanie nagród literackich dla pisarzy (Nike bądź Nobla) i związane z tym zwiększanie puli punktowej gracza.
Od Barnesa po Murakamiego, od Tokarczuk po Plath - zakres szeroki i w miarę urozmaicony.
Przetestujemy swoją wiedzę, sprawdzimy wiadomości i szczęście - a wszystko to w ramach dobrej zabawy, z dystansem i poczuciem humoru!