Wakacje z Biblioteką dla najmłodszych już za nami

MarcinB28 lipca 2023 r.

Tak to już bywa w naszym życiu, że dobre chwile, przepełnione przyjemnościami czy ogólną beztroską mają zwielokrotnioną dynamikę czasową i szybko odchodzą w przeszłość. Zostaje po nich pewien ślad w pamięci, który wspominany po latach, będzie wywoływał szczery uśmiech na twarzy, bądź cichy entuzjazm w duszy.
O to, by tak się stało postarała się nasza koleżanka - Aneta Ślepaczuk, pod której okiem został przeprowadzony cykl spotkań z najmłodszymi czytelnikami w ramach "Wakacji z biblioteką".
Korzystając z nieograniczonej fantazji i pomysłowości "zaserwowała" ona cała paletę letnich atrakcji i wrażeń naszym drogim dzieciom.
Już w pierwszym dniu mogły one stać się artystami o dużym potencjale twórczym, wykazując się pokładami wyobraźni, wykonując prace plastyczne związane z tematyką zachodów słońca nad morzem.
Drugiego dnia zaś, mogły zostać oceanografami, bądź badaczami morskich głębin, tworząc mikro - ekosystemy, złożone z fauny i flory, a także odpowiednio "skomponowanego" i dobranego dna akwarium, które stanowił słoik.
Trzeciego dnia nasze pociechy mogły przenieść się do ciekawego i intrygującego świata kina dzięki seansowi, na którym wyświetlono "Shreka".
Kolejnego dnia zajęliśmy się wspólnym pieczeniem gofrów. Trzeba przyznać, że nie dość, że były smakowite, to w dodatku świetnie udekorowane bitą śmietaną z dodatkiem winogron czy borówek, że szkoda było psuć całą kompozycję, łapczywie ją konsumując.
Piątego dnia dzieci mogły poczuć się jak topowi projektanci mody czy designerzy, wykonując autorskie t-shirty według własnego stylu i pomysłu.
Nie zabrakło też zabawy na świeżym powietrzu w formie kręcenia hula hopem czy skakania na skakance.
Wspólne delektowanie się pyszną pizzą w tak przyjaznym gronie uwieńczyło ostatni dzień wakacji w naszej placówce.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i wspaniałą, wakacyjną zabawę.