Członkowie SBP w Białogardzie nagrodzeni!

Marcin Pierzchliński02 października 2018 r.

Białogardzkie Koło SBP pragnie poinformować, że członkowie naszego Koła Barbara Hermanowska i Marcin Pierzchliński zostali laureatami gali kultury. Barbara Hermanowska nagrodzona została za całokształt pracy, Marcin Pierzchliński za zaangażowanie w różne sfery życia kulturalnego miasta: literacką, artystyczną, teatralną i muzyczną. Nagrody zostały wręczone przez Burmistrza Białogardu Krzysztofa Bagińskiego 20 września 2018 r. podczas uroczystej gali.

Ponadto nasz kolega Marcin Pierzchliński został jednym z sześciorga laureatów konkursu dla poetów przed debiutem książkowym – XII edycji Połowu (Biuro Literackie) podczas festiwalu „Stacja Literatura” w Stroniu Śląskim i Siennej, który odbył się w połowie września 2018 r.
Po lekturze nadesłanych zestawów i analizie przebiegu Pracowni twórczej decyzję o takim wyborze w imieniu redakcji Biura Literackiego podjęli: Artur Burszta, Dawid Mateusz i Joanna Mueller.
Twórczość laureata zaprezentowana będzie w „biBLiotece” - czasopiśmie prowadzonym przez wydawnictwo, a następnie na stronach almanachu „Połów. Poetyckie debiuty 2018”. Książka z wierszami laureatów ukaże się w przyszłym roku.

Serdeczne gratulacje dla obojga!

gala-kultury
gala-kultury