Ruchome Wykłady Pomorzoznawcze - Paweł Redmann

Marcin Pierzchliński19 listopada 2019 r.
Ruchome Wykłady Pomorzoznawcze - Paweł Redmann
Ruchome Wykłady Pomorzoznawcze - Paweł Redmann

14 listopada 2019 roku w ramach Ruchomych Wykładów Pomorzoznawczych w Białogardzkiej Bibliotece Publicznej gościł Paweł Redmann - przewodnik turystyczny, nauczyciel; pasjonat historii, sztuki i ludzi. Podczas spotkania zaprezentował „Sztukę Pomorza Zachodniego na przykładzie kościołów w Wysiedlu, Iwięcinie i Dzisnej”.

Całość wykładu poprzedzona była szerokim wstępem historycznym pełnym faktów i ciekawostek, o których nie zawsze można przeczytać w publikacjach naukowych. Prelegent przedstawił dzieje powstawania pięknych wnętrz, malowideł, rzeźb i elementów sakralnych, uwiecznionych w ogromnej liczbie autorskich zdjęć. Oprócz wiedzy z zakresu historii sztuki, białogardzka publiczność poznała liczne konteksty kulturowe i religijne związane z naszym regionem.

Mieszkańcy uczestniczący w spotkaniu z zaciekawieniem słuchali historii dotyczących Pomorza Zachodniego, jak również samego Białogardu, i chętnie brali udział w dyskusji. Historia starych kościołów opowiedziana przez Pawła Redmanna z całą pewnością mogła zachęcić mieszkańców Białogardu do wycieczek w opisane tego dnia miejsca.

redmann
redmann