Dzień Kobiet z Biblioteką - relacja z uroczystości

MarcinB12 marca 2024 r.

W czwartek - 7 marca 2024 r. w Filii Nr 2 Białogardzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Malinowskiego, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Spotkała się ona ze sporym zainteresowaniem przybyłych, drogich Pań, o czym świadczyła liczna frekwencja.
W dzisiejszych czasach, kiedy to rola kobiet w naszym życiu jest często niedoceniana, ich potrzeby i prawo do samostanowienia oraz podmiotowości ignorowane, postanowiliśmy, jako organizatorzy całego przedsięwzięcia zrobić wszystko, by nasze Panie poczuły się wyjątkowe i ważne, by pobudzić Ich niezwykłą siłę emocjonalną i sprawczą oraz skierować energię na konstruktywne tory.
Temu służył przemyślany i strategicznie opracowany w swej formie plan przygotowanych atrakcji i niespodzianek.
Kameralna część artystyczna, na którą złożyły się muzyczne impresje i improwizacje uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, wykonane z pasją i oryginalnością w swoim przekazie, dostarczyły dużo pozytywnych wzruszeń, przeżyć i radości.
Utwory i kompozycje poruszające struny wrażliwości, tak klimatyczne i nastrojowe w swym wyrazie, pełne finezji, polotu i zaangażowania niewątpliwie pobudzały do głębszej refleksji i poszerzały wyobraźnię odbiorczyń.
Spotkanie z kosmetyczką - Panią Anną Bartman miało zmysłowy i plastyczny wymiar. Pani Ania zaprezentowała kilka metod dotyczących profesjonalnej pielęgnacji twarzy oraz zdradziła kilka sposobów, jak dbać o własne ciało i formę zdrowotną.
Cenne i praktyczne porady były bardzo przekonujące oraz inspirujące, a co istotne podkreślały indywidualizm i unikatowy styl.
Cała inicjatywa, jakże podniosła, odbyła się w otwartej i przyjaznej atmosferze, w aurze, która nadała nowy posmak kobiecej codzienności.
Choć jak mawiał Winston Churchill: "Mężczyźni rządzą światem, a nami kobiety", to mamy nadzieję, że niniejszy mityng przyczyni się do tego, że białogardzianki, w jeszcze szerszym stopniu będą kształtować nasz lokalny świat i nie będą pozwalały mu zasnąć.