Gra fabularna "Nawiedzona Biblioteka" dla młodzieży szkolnej w ramach "Tygodnia Bibliotek" - relacja

MarcinB20 maja 2024 r.

Dnia 14 maja 2024 r. w budynku głównym naszej placówki zorganizowaliśmy grę fabularno - detektywistyczną "Nawiedzona Biblioteka" w ramach "Tygodnia Bibliotek".
Wzięła w niej udział młodzież ze szkół podstawowych, a pomysłodawczynią przedsięwzięcia była serdeczna koleżanka - Aneta Ślepaczuk.
Jej celem było odnalezienie i odczarowanie książki, ukrytej i obdarzonej złymi mocami przez niefortunnego czytelnika.
W atmosferze pełnej tajemniczości, suspensu, zwrotów akcji, uczestnicy gry drogą dedukcji, bazując na własnej intuicji, kierując się przeczuciem i podszeptami umysłu, rozwiązywali kolejne zagadki, by odkryć ostateczną tajemnicę.
Dało się wyczuć napięcie i rosnące emocje, kiedy to podążali krok za krokiem enigmatycznymi tropami. Gracze mogli  poczuć się jak bohaterowie książek Raymonda Chandlera czy Agathy Christie.
Na szczęście ich strategia okazała się skuteczna a zabawa zakończyła się sukcesem.
Niniejsza forma rozrywki umysłowej dostarczyła naszej młodzieży wielu wrażeń i atrakcji oraz stanowiła świetne połączenie nauki kreatywnego myślenia i pracy zespołowej.