Lekcja biblioteczna - "O książce" dla najmłodszych czytelników

MarcinB13 października 2022 r.

Dnia 12 października 2022 r. odbyła się lekcja biblioteczna, w której uczestniczyli uczniowie klasy 3A ze Szkoły Podstawowej Nr 1. Dzieci z dużym zaangażowaniem i kreatywnością wzięły udział w dyskusji, której jednym z zasadniczych celów była obrona tezy, argumentami dlaczego warto czytać książki. Rozmawiano również o zagadnieniach związanych z historią literatury, genezie powstania naszej placówki, a także omawiano formy, kompozycje i faktury, związane ze strukturą książki. Dzieci wykazały się wielką fantazją, finezją i niezwykłą pomysłowością.
W drugiej części zajęć uczniowie wysłuchali historii pt. "Rower Walentynki" w formie teatrzyku kamishibai, w trakcie którego mieli okazję narysować, a następnie przedstawić alternatywne zakończenie opowieści.
Dziękujemy serdecznie za wizytę i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy.