Noc Muzeów z projekcją filmową dla najmłodszych na zakończenie "Tygodnia Bibliotek" - relacja

MarcinB20 maja 2024 r.

Na zakończenie "Tygodnia Bibliotek", w ramach Nocy Muzeów, w dniu 15 maja 2024 r. zaprosiliśmy naszych najmłodszych czytelników do Izby Tradycji Regionalnej na wyjątkowy seans filmowy.
Miał on miejsce w reprezentatywnej i jakże okazałej sali orderów byłego prezydenta RP - Aleksandra Kwaśniewskiego, dzięki czemu charakter imprezy zyskał dodatkową rangę.
Wyświetlono film w reżyserii Paula Kinga - "Wonka" z bardzo lubianą, wschodzącą gwiazdą młodego pokolenia - Timothée Chalamet'em.
Jeszcze przed projekcją uraczyliśmy młodych kinomanów wyśmienitą i bardzo pyszną pizzą. Zadbaliśmy też o przekąski w trakcie pokazu, w postaci prażonej kukurydzy.
Widowisko było jak pudełko wykwintnych pralin. Odważnie łączyło gatunki - film gangsterski spotykał musical, rodzinny melodramat krzyżował się z komedią, a wszystko to obficie podlane baśniowym fantasy.
Ta szalona i jakże barwna mieszanka doskonale bawiła, rozśmieszała, ale też wzruszała naszych młodych widzów, co było widać po ich spontanicznych i pełnych entuzjazmu reakcjach.
Pomysł naszej serdecznej koleżanki - Patrycji Bazylińskiej okazał się "trafiony w dzisiątkę" i był wspaniała rozrywką, bo jak powszechnie wiadomo magia kina smakuje najlepiej, gdy dzieli się ją w przyjaznym gronie z bliskimi.