Polowanie na książki w ramach "Tygodnia Bibliotek" - relacja

MarcinB16 maja 2024 r.

W sobotę - 11 maja 2024 r. odbyła się nasza terenowa gra - "Polowanie na książki" w ramach "Tygodnia bibliotek".
Reguły zabawy pozostały te same, jak w roku ubiegłym. Na terenie Białogardu ukryliśmy 14 pozycji literaturowych (7 dla młodzieży i 7 dla dorosłych), a zadaniem uczestników było najpierw rozwiązanie zagadek, umieszczanych na naszym Facebooku, a następnie dotarcie do konkretnych lokalizacji, gdzie w każdej z nich schowana była jedna książka, którą po odnalezieniu można było zabrać ze sobą do domu.
Gra przebiegała w dwóch turach: dla młodzieży o godz. 12:00, zaś dla dorosłych o godzinę później. Osoby, które miały szczęście odnaleźć książkę robiły jej zdjęcie, które następnie przesyłały do nas na FB w wiadomości prywatnej, dzięki czemu mogliśmy zweryfikować, które miejsca zostały już odkryte.
Obowiązywała jedna, żelazna zasada, że jedna zagadka przyporządkowana była jednej lokalizacji, w której ukryta była 1 książka, a tej odpowiadał jeden odkrywca.
Nie było łatwo, uczestnicy dwoili się i troili, ale ostatecznie wszystkie 14 książek zostało odnalezionych i trafiło do nowych właścicieli.
Zatem trzecią edycję naszej książkowej gry terenowej można uznać za udaną, a my serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy wszystkim zwycięzcom.