Specjalne spotkanie DKK z grą "LITERACKIE SKOJARZENIA" w ramach "Tygodnia Bibliotek" - Relacja

MarcinB13 maja 2024 r.

Za nami specjalny mityng Dyskusyjnego Klubu Książki z grą "LITERACKIE SKOJARZENIA" w ramach "Tygodnia Bibliotek".
Celem gry było zdobycie największej ilości punktów poprzez właściwe przyporządkowanie do 24 numerowanych pól z imionami i nazwiskami literatów, odpowiednich ich fotografii oraz tytułów ich dzieł w ściśle określonym czasie. Za każde prawidłowe dopasowanie zdjęcia gracz otrzymywał 1 pkt, zaś za książkę 2 pkt.
Żeby nieco urozmaicić formułę quizu, wprowadziliśmy elementy losowe w postaci: pól premiowanych (bonusów) losowanych kostkami, na których punkty były podwajane; pól zamiennych (tzw. Jokerów) - w przypadku gdy uczestnik słabo kojarzył literata; losowania nagród literackich (Nike bądź Nobla) w celu powiększenia puli punktowej oraz losowania końcowego, podczas którego można było zwiększyć cały dorobek punktowy, bądź stracić pola premiowane - losując obrazek grafomana.
Zabawa miał na celu intelektualną rozrywkę, która wychodziłaby poza ramy własnej strefy komfortu, a wszystko to z dystansem, bez presji i niepotrzebnego ciśnienia.
Członkowie naszego klubu, zmotywowani wolą walki i zdobyczy punktowych, w atmosferze kreatywnego skupienia, z pokładami entuzjazmu i zapału, przystąpili do rywalizacji. Podążając za własnym, wewnętrznym głosem myśli, bazując na wiedzy i intuicji, z pasją i przenikliwością, odwołując się do wizji i skojarzeń, indywidualnie, każdy w swoim rytmie, z wigorem i werwą, rozwiązywali kolejne zagadki tej układanki, dokonując kolejnych posunięć, obierając różne strategie i konfiguracje.
Bezapelacyjnym zwycięzcą naszej gry okazał się Pan Marek, zdobywając 45 pkt. Wykazał się on niezwykłym intelektem, wspaniale dopasowując pozycje literaturowe do autorów, znając zdjęcia pisarzy. Dopisało Mu też szczęście, gdyż dwa Jego pola premiowane przyniosły w sumie aż 12 pkt.
"Czarnym koniem" rozgrywki okazał się Pan Przemek, który zajął drugą pozycję, zdobywając 40 pkt, doskonale radząc sobie zarówno z właściwym przyporządkowaniem książek, jak i fotografiami literatów. Trzecie miejsce zajęła zaś Pani Grażyna z dorobkiem 37 pkt.
Serdecznie gratulujemy nie tylko wyróżnionym, ale także wszystkim uczestnikom, za odwagę, nieugiętość i determinację, a także za wysiłek i ambitną rywalizację.
Wierzymy, że nasza zabawa przyniosła też trochę satysfakcji i wzbogacona nowymi pomysłami i rozwiązaniami w przyszłości, stanie się atrakcyjną i nowatorską, intelektualną rozrywką dla innych.