Spotkanie autorskie z Jackiem Łapińskim w ramach "Tygodnia Bibliotek" - relacja

MarcinB17 maja 2024 r.

Dnia 13 maja 2024 r. mieliśmy okazję gościć w naszej bibliotece, na spotkaniu autorskim w ramach "Tygodnia Bibliotek" - Jacka Łapińskiego.
Pan Jacek to istny człowiek renesansu - pisarz, prawnik z wykształcenia, przedsiębiorca, pasjonat psychologii, podróżnik, pływak i mors, a także piłkarz rekreacyjnie kopiący piłkę.
Prelekcja przebiegała w dwóch turach: przed południem - dla młodzieży klas VII oraz po południu - dla dorosłych.
W swoim barwnym i niezwykle intrygującym wywodzie nasz gość dzielił się cennymi doświadczeniami i spostrzeżeniami, odwołując się do treści i przekazu swoich dwóch autorskich książek: "Dlaczego warto czytać" oraz najnowszej - "Z uśmiechem ci do twarzy! Dobry humor to lepsze życie".
Pełen entuzjazmu i pogodnej natury udzielał rad i wskazówek jak z dnia na dzień stawać się lepszą wersją samego siebie, rozwijając swoją osobowość i inteligencję, pogłębiając nasze pasje i zainteresowania.
Podkreślał przy tym, jak ważne jest czytanie, które stanowi doskonały trening pamięci, koncentracji, wyobraźni i kreatywności. Motywował i inspirował słuchaczy do codziennej pracy nad sobą, nie tylko tej intelektualnej, ale też dbając o kondycję fizyczną. Oczywiście wszystko to z odpowiednim dystansem, dużą dawką humoru i spontaniczności, włączając pozytywne myślenie i optymistyczne podejście do życia.
Tylko działając w ten sposób, możemy odnosić sukcesy w przyszłości na płaszczyźnie zawodowej i osobistej, a przy okazji spełniać marzenia i konsekwentnie je realizować, czerpiąc większą radość i satysfakcję z każdego dnia.
Pamiętajmy również o uśmiechu i o tym, by otaczać się życzliwymi ludźmi, co jest korzystne dla naszego samopoczucia i nastroju, bo udowodniono, że przebywanie w sprzyjającym towarzystwie powoduje, że człowiek uśmiecha się 30 razy częściej, niż gdyby był sam.
Serdecznie dziękujemy za wizytę i mamy nadzieję, że taki zastrzyk dobrej energii udzielił się wszystkim uczestnikom tego wyjątkowego spotkania.