Spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim w ramach "Tygodnia Bibliotek"

MarcinB28 kwietnia 2023 r.

Białogardzka Biblioteka Publiczna im. Karola Estreichera serdecznie zaprasza na spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim w ramach "Tygodnia Bibliotek", które odbędzie się 10 maja 2023 r. w sali gimnastycznej przy budynku głównym naszej placówki (ul. Kościelna 1).
Prelekcja tego wyjątkowego obserwatora przyrody będzie przebiegać w dwóch turach:
- o godz. 10:00 skierowane będzie dla zorganizowanych klas szkół podstawowych;
- o godz. 17:00 zaś - dla wszystkich pozostałych zainteresowanych.

Marcin "z lasu" Kostrzyński - to leśnik, dziennikarz, filmowiec oraz wnikliwy obserwator przyrody, urodzony w 1970 roku w Górznie.
Przez wiele lat był aktywnie polującym myśliwym, jednak po swoich doświadczeniach związanych z łowiectwem postanowił porzucić to zajęcie. Broń myśliwską zamienił na aparat fotograficzny i kamerę.
Prowadził programy o tematyce przyrodniczej na antenach popularnych stacji telewizyjnych, był współautorem filmów i cyklicznych audycji dla dzieci i młodzieży ("Wkoło natury", "Leśne zwyczaje", "Magazyn przyrodniczy") oraz dla widzów dorosłych ("Animals", "Dzika Polska", "Przyroda i ludzie").
Obecnie prowadzi swój kanał na YouTube oraz pisze książki, opowiadając o życiu lasu, a tym samym uwrażliwiając swoich odbiorców na piękno natury oraz szeroko rozumianą ekologię.