Zajęcia poznawczo - edukacyjne dla dzieci z Ukrainy

MarcinB27 października 2022 r.

Dnia 27 października 2022 r. w naszej Bibliotece odbyły się zajęcia poznawczo - edukacyjne dla dzieci z Ukrainy, przy współpracy z panią pedagog Dorotą Dragon ze Szkoły Podstawowej nr 4.
Dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem i historią naszej placówki, poznały kompetencje i tajniki pracy bibliotekarza, a także zgłębiły bogaty i różnorodny księgozbiór dla najmłodszych.
Następnie z dużym zainteresowaniem wysłuchały historii pt. "Rower Walentynki" w formie teatrzyku kamishibai, w którym mogły aktywnie uczestniczyć, przedstawiając alternatywne zakończenia opowieści.
Dzieci wykazały się niebywałą pomysłowością, finezją i nieograniczoną wyobraźnią. Każdy finał historii był dla nas miłym zaskoczeniem. Przekonaliśmy się, że nie ma złych rozwiązań, a każde zakończenie jest dobre i ma potencjał pod względem artystycznym, bez względu na to, czy jest uwieńczone happy endem, bądź mniej szczęśliwym losem bohaterki.
Wyciągnęliśmy też cenną lekcję dla nas - dorosłych, o tym jak wielka jest siła przyjaźni i wspólnych działań oraz jaką niezwykłą potęgę i moc ma dziecięcy świat fantazji.